Testiranje dece na virus Covid19
Vesti | 9.09.2021. Nazad na VestiS obzirom na to da je detektovano da se uvećava broj dece sa simptomima izazvanim virusom korona, obaveštavamo roditelje/staratelje da se dete inficirano ovim virusom na pregled javlja svom izabranom lekaru.
Klinička slika dece obolele od kovid infekcije najčešće nije teška i prolazi sa blagim simptomima kijavice.
Veliki broj dece je tzv. “kontak“ – to su ona deca/osobe koje su bile u bliskom kontaktu sa obolelim 48 časova pre oboljevanja ili 14 dana nakon pojave simptoma.
Deca – kontakti koja nemaju simptome ne treba da se testiraju i treba da su u izolaciji 14 dana.
Tokom samoizolacije, ako su bez simtoma, po isteku 14 dana, vraćaju se u kolektiv, bez testiranja.
Pri zakazivanju pregleda, pacijenti su dužni da daju informaciju da su kovid pozitivni (ako su već obavili samoinicijativno testiranje) kako bi bili pregledani u izolaciji. Testiranje na kovid virus, po nalogu lekara, obavlja se u objektu „Jovan Jovanović Zmaj” Doma zdravlja “Novi Sad” stari deo zgrade, ulaz broj 5, svakim radnim danom od 07 do 20 časova.